Cukura diabēts un gestācijas diabēts – grūtniecība un dzemdību vadīšana

 • 11.jūnijs 2021
 • Tālākizglītība

Profesionālās izglītības programmas veids: Neformālās izglītības programma par klīniskajiem algoritmiem un klīniskajiem (pacientu) ceļiem perinatālā perioda aprūpes jomā.

Neformālās izglītības programmas nosaukums: Cukura diabēts un gestācijas diabēts – grūtniecība un dzemdību vadīšana.

Mērķauditorija: Ārsts (ginekologs, neonatologs, pediatrs, endokrinologs, nefrologs, anesteziologs, reanimatologs, psihiatrs), māsa, vecmāte, funkcionālais speciālists, ārsta palīgs.

Neformālās izglītības programmas īstenošanas ilgums - 8 akadēmiskās stundas (1 diena)

 • 6 akadēmiskās stundas teorētiskās nodarbības

 • 2 akadēmiskās stundas praktiskās nodarbības

Mācības notiks attālināti - ZOOM

 • 2021.gada 11. jūnijs

 • 2021.gada 22. jūnijs

Neformālās izglītības programmas mācību vadītājs/i - Rīgas Stradiņa universitāte, Maira Jansone, Ilze Konrāde.

Izglītības dokuments, kas apliecina neformālās izglītības programmas apgūšanu

 • Apliecība par neformālās izglītības programmas apguvi

 • Piešķirtais tālākizglītības punktu skaits – 8 TIP

Pieteikties uz kursiem iespējams, aizpildot pieteikumu ESF projekta Nr. 9.2.6.0/17/I/001 vienotajā reģistrācijas sistēmā: https://www.mitto.me/rsu-macibu-programma/registreties

Neformālās izglītības programmas mērķis - Izglītības procesa rezultātā izglītojamajiem sniegt priekšstatu un izpratni par gestācijas cukura diabēta diagnostiku, grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību perioda vadīšanu. Sniegt priekšstatu un izpratni par grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību perioda vadīšanu pacientēm ar 1. un 2.tipa cukura diabētu. Sniegt priekšstatu un izpratni par iespējamiem sarežģījumiem.

Mācību programmas tēmas - Klīniskie algoritmi un klīniskie (pacientu) ceļi:

 1. I un II tipa cukura diabēts un grūtniecība: Cukura diabēts reproduktīvā vecuma sievietēm. Grūtniecības plānošana. Grūtniecības vadīšana. Hipoglikēmija grūtniecības laikā. Dzemdību plānošana un vadīšana. Diabētiskā ketoacidotiskā koma. grūtniecības laikā un dzemdībās, taktika.

 2. Gestācijas cukura diabēts: Gestācijas diabēta patofizioloģija un attīstības riska faktori. Antenatālā aprūpe un glikēmijas kontrole. Dzemdību vadīšana, riski mātei un jaundzimušajam.

Neformālās izglītības programmas apguves kvalitātes novērtēšana. Izglītojamie, kuri apguvuši ne mazāk kā 75% no izglītības programmas un ieguvuši nepieciešamo zināšanu un prasmju vērtējumu (nokārtojuši pārbaudījumu - testu ar vērtējumu „ieskaitīts”), saņem apliecību par neformālās izglītības programmas apguvi.

Noderīgi!
Atbilstoši ESF projekta prasībām, lai piedalītos mācībās:

 1. Jums būs nepieciešams dators, telefons vai planšete ar kameru un stabilu interneta pieslēgumu.

 2. Mācību laikā dalībnieka kamerai obligāti ir jābūt ieslēgtai visu laiku un dalībniekam ir jābūt redzamam kadrā!

 3. Kameras lietošana ir obligāta prasība!! Ja mācību laikā kameru lietot nevarat vai nevēlaties, tad mācībās piedalīties diemžēl nevarat, jo bez kameras nav iespējams nodrošināt ESF projekta prasību izpildi un līdz ar to kurss netiks ieskaitīts.

 4. Zoom translācijai ir jāpieslēdzas ar dalībnieka pilnu vārdu un uzvārdu, lai Jūs varētu identificēt.

 5. Zoom čatā dalībniekiem četras reizes dienā ir jāatsaucas uz aicinājumu apliecināt savu klātbūtni mācībās attiecīgajā brīdī.

Lūdzam ņemt vērā, ka Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.6.0/17/I/001 ietvaros rīkoto mācību dalībnieks vienā dienā drīkst apmeklēt nodarbības tikai vienā mācību programmā! Ja vairākām mācību programmām pārklājas norises datumi (arī tad, ja mācības realizē dažādas institūcijas), tad drīkst apmeklēt tikai vienu programmu!

Analizējot realizēto mācību datus, ir konstatēts, ka mācību dalībnieki vienlaicīgi apmeklē vairākas nodarbības (vienā dienā apmeklē vairākas mācību programmas gan pie viena, gan dažādiem rīkotājiem), Veselības ministrija brīdina, ka šī fakta konstatēšanas gadījumā VM vērsīsies sertifikācijas institūcijās ar lūgumu konkrētā mācību dalībnieka iegūtos tālākizglītības punktus neņemt vērā pie ārstniecības personas resertifikācijas.