DZEMDĪBU SOMA NEPILNGADĪGAJĀM GRŪTNIECĒM

  • 20.maijs 2024
  • Projekti

Latvijā ik gadu aptuveni 100 nepilngadīgas meitenes kļūst par māmiņām. Vissarežģītākās ir situācijas, kad jaunās māmiņas nesaņem ne bērna tēva, ne savas ģimenes atbalstu un ir spiestas audzināt mazuli vienas, cīnoties ar finansiālajām grūtībām un sabiedrības nosodījumu. Skolas vecuma meitenes, kļūstot par mammām, visbiežāk nespēj finansiāli nodrošināt ne sevi, ne bērnu. Bērnu slimnīcas fonda projekta “Nepilngadīgo grūtnieču atbalsta sistēmas uzlabošanai” ietvaros veiktais pētījums parāda, ka jaunietēm praktisks un finansiāls atbalsts ir ļoti vērtīgs bērna aprūpes nodrošināšanā.

Sadarbībā ar vairākiem brīnišķīgiem uzņēmumiem mēs esam sakomplektējuši dzemdību somas, lai mazinātu meiteņu satraukumu, neziņu un rūpes par dzemdībām – paietu mazu gabaliņu ceļa kopā ar viņām, liekot sajust, ka viņas nav vienas šajā ceļā. Somās sagatavots viss nepieciešamais dzemdībām un pirmajām dienām pēc tām, gan māmiņai, gan mazulim. Turklāt soma var pārtapt arī par gultiņu mazulim, kas vienmēr līdzi.

Lai sagatavotu dzemdību somu vienai nepilngadīgajai māmiņai un viņas mazulim nepieciešami 100 eur, kas veido kopējo summu 10,000 eur gadā. Aicinām arī jūs ziedot un ļaut meitenēm sajust, ka viņas nav vienas šajā ceļā.

https://payment.ecommerce.sebgroup.com/lp/vc75d4

SOMAS SAŅEMŠANA

Somas tiek nodotas sociālajiem darbiniekiem, vecmātēm, nepilngadīgo grūtnieču mentoriem ar mērķi somu nogādāt konkrētai meitenei.

Lai pieteiktos dzemdību somai, lūdzam rakstīt epastu uz: ilze@dznfonds.lv

Epastā norādāms: 

  • jūsu profesija
  • meitenes vārds (somas gala saņēmēja)
  • reģions 
  • aptuvenais grūtniecības ilgums uz doto brīdi

PATEICAMIES ATBALSTĪTĀJIEM: